+1
jestemwpodrozy 17 października 2016 11:57
W tej relacji spróbuję zachęcić was do odwiedzenia kolejnego przepięknego miejsca, a mianowicie Zakynthos - to grecka wysepka niezwykle popularna wśród polskich turystów.
To przede wszystkim doskonałe miejsce na plażowanie i cudowne morskie kąpiele.Po drugie malownicze zatoki i bardzo popularna Zatoka Navagio (potocznie zwana Zatoką Wraku).
Po trzecie to miejsce bardzo zielone, o ogromnych, także trudno dostępnych przyrodniczych przestrzeniach. W tym miejscu można naprawdę zapomnieć o szarej codzienności, więc jeśli szukacie ucieczki od korporacji, planów sprzedażowych, czy innych trosk życia codziennego, na Zakynthos piękna pogoda oraz grecki temperament sprawią, że ten czas będzie magiczny.

Spontaniczny wyjazd na Zante

Na zakręconą wyspę wybrałam się w połowie września 2016 roku z biurem podróży Grecos Holiday. To było totalne szaleństwo, gdyż wymarzone last minute na Zakynthos wskoczyło na stronę travelplanet.pl w czwartek, a w piątek meldowałam się już w hotelowym pokoju.

Na opracowanie jakiegokolwiek planu zwiedzania i spakowanie się została więc tylko noc. I nie żałuję. Takiego spontanu człowiekowi bardzo potrzeba w życiu. Bez zbędnego czekania i odliczania dni do wyjazdu. Chodziło głównie o wypoczynek i cel został osiągnięty, bo malutka wyspa Zante to doskonały wybór właśnie na relaks i plażowanie.


Najważniejsze informacje o wyspie

Zakynthos (Ζάκυνθος, Zakyntos, Zakintos, Zakinthos, Hyrie, Zante) to mała grecka wyspa na Morzu Jońskim położona na zachód od Półwyspu Peloponez i na południe od wyspy Kefalonia.
Długość wyspy to ok. 40 km, szerokość maksymalna 20 km, powierzchnia ok. 400 km2. Stolica nazywa się Zakynthos. Używana jest również bardzo często nazwa "Zante".

Do wyjazdu do Grecji nie jest nam potrzebny paszport, wystarczy dowód osobisty, a walutą jaką będziecie używać to oczywiście Euro..

NAJCIEKAWSZE MIEJSCA NA WYSPIE.

1. Numer jeden to oczywiście ZATOKA WRAKU


Znacie ja wszyscy z setek zdjęć, na których widnieje przepiękny błękit wśród wysokich skał. Zatoka na żywo wygląda faktycznie tak samo jak na zdjęciach i robi wrażenie. Żeby jak to mówią "zaliczyć Zakynthos" warto dotrzeć do zatoki zarówno na punkt widokowy, jak i na plażę, gdzie dopłynąć można tylko statkiem. Jeśli chodzi o dojazd na górę to można oczywiście na własną rękę zwiedzać wyspę i wypożyczyć auto. Drogi są naprawdę straszne, a zakręty są na każdym kroku, dlatego humorystycznie mówi się na wyspę "Zakrętos".
Drugą opcją dostania się do wyspy jest wycieczka fakultatywna. I tu możecie skorzystać ze swojego biura podróży. Wiem, że Grecos także posiada w swojej ofercie takową atrakcje. My korzystaliśmy z biura Zante Magic Tours. To bardzo popularne polskie biuro na Zante oferujące atrakcyjne wycieczki po Zakynthos. Z całą pewnością polecam i serdecznie pozdrawiam, bo wycieczka spełniła nasze oczekiwania, a przewodniczka opowiadała o Grecji bardzo fajnie i przede wszystkim z pasją.2. PORT AGIOS NICOLAOS

To niewielki, ale bardzo urokliwy port, z którego dostaniemy się statkiem na Błękitne groty i do Zatoki Wraku. Warto zatrzymać się tu na chwile, bo to właśnie w takich miejscach nasz czas płynie wolniej;)3. BŁĘKITNE GROTY

Obowiązkowo trzeba się wybrać na rejs łodzią do błękitnych grot. Można podziwiać różnokolorowe skały, wpłynąć do groty czy obejrzeć podwodny błękit morza. Jest także czas na kąpiel i wpłynięcie do grot samodzielnie. Warto;)4. XIGIA - PLAŻA SIARKOWA

To kolejna piękna plaża na wyspie Zante. Charakteryzuje się ona specyficznym zapachem siarki, albo jak mówią inni wprost - zapachem zgniłych jaj;-) Plaża ta znajduje się około 20 km od centrum Zakynthos i można ją spokojnie nazwać naturalnym spa;) Wyjątkowość tego miejsca związana jest z wysoką zawartością siarki obecnej w wodzie. Siarka pochodzi z pobliskiej jaskini. Ma ona właściwości lecznicze, w szczególności dla osób z problemami skóry, bólami stawów oraz na cellulit, także jak najbardziej polecam kąpiel w tym miejscu, gdy będziecie na Zante.Ciąg dalszy relacji na: http://www.jestemwpodrozy.com/2016/10/zakynthos-grecja-2016-co-zwiedzic-12.html

Zapraszam.

Dodaj Komentarz